سايت خبري تحليلي انديشه ها : آقاي رئيس ستادمبارزه با قاچاق كالا! روزانه ۱۵۰۰ كاميون بنزين قاچاق مي‌شود، مامورانتان گزارش مي‌دهند؟
سه شنبه، 17 مهر 1397 - 11:36 کد خبر:88766
سايت خبري تحليلي انديشه ها: اقتصاد > انرژي - موضوع بازگرداندن كارت سوخت به چرخه بنزين و گازوييل به منظور جلوگيري از قاچاق اين مواد،مدتي است در رسانه ها مطرح شده و ازآن به عنوان راه حل مبارزه با پديده قاچاق ياد مي شود.

سايت خبري تحليلي انديشه ها:

 


 
 

به گزارش خبرآنلاين ارقامي كه به طور رسمي و غبررسمي از ميزان قاچاق بنزين ذكر مي شود بين 30تا40ميليون ليتر در روز است. به عبارت ديگر تقريبا همه بنزيني كه توسط وزارت نفت براي تامين كمبود سوخت خودروها وارد كشور مي شود،از مرزها خارج و به كشورهاي همسايه مي رود.

درآمدي كه براي قاچاقچيان از اين ناحيه بدست مي آيد، ارقامي نجومي است و به نظر مي رسد مراكز مبارزه با قاچاق ، كاركرد كاملا ناموفقي در اين زمينه دارند.

يك محاسبه ساده

هرچند بخشي از سوخت كه از مرزهاي غربي و شرقي و احتمالا جنوبي از كشور قاچاق مي شود توسط قاچاقچيان خرده پا يا عوامل آنان انجام مي گيرد، اما ساده انديشي است اگر گمان كنيم همه اين 30-40ميليون ليتر با  شيوه هاي ساده اي مثل حمل با ظرفهاي 20تا 50ليتري از كشور خارج  شود.

قاچاق سوخت

اگر فرض كنيم هر كاميون حمل بنزين 20000 ليتر گنجايش داشته باشد براي حمل 30ميليون ليتر بنزين در روز بايد 1500دستگاه كاميون نفتكش در اختيار داشت. اگر باز هم فرض كنيم قاچاق با همين كاميونها انجام مي شود حتما مرزبانها با آنها برخورد خواهند كرد .ضمن اينكه طبق آمار رسمي تعداد كاميونهاي حمل سوخت در كشور،ده هزار دستگاه است .

در فرض ديگر اينكه اين 30ميليون ليتر با وانت هايي مثلا با ظرفيت 3000 ليتر جابجا شود. در اين حالت بيش از 10000 وانت لازم است كه باز هم نمي توان پذيرفت اين تعداد وانت به راحتي از چشم ماموران دور بمانند. حتي بعيد است استفاده از باك هاي بزرگ در كاميونها و قاچاق از اين طريق هم، رقم قابل توجهي را در بر بگيرد.

به ناچار بايد فرض ديگري را پذيرفت:"قاچاق سازمان يافته با كاميونهاي بزرگ"زيرا هزينه حمل را بشدت كاهش مي دهد. . اما اشكال اين فرض آن است كه  ستاد مقابله با قاچاق كالا و ارز، با تشكيلاتي كه در سراسر كشور دارد چرا با اين حجم باورنكردني از قاچاق سازمان يافته  مبارزه نمي كند؟ يا لااقل ار وجود باندهاي مافيايي در قاچاق سوخت پرده برنمي دارد؟

با توجه به اينكه حجم قاچاق بنزين با ميزان واردات آن برابر است، بهتر نيست واردات اين محصول مستقيما در اختيار قاچاقچيان قرار گيرد ! و هزينه هاي جانبي از جمله حمل و نقل  را نه وزارت نفت كه خود قاچاقچيان بپردازند؟

و سوال ديگر اينكه اگر كارت سوخت مجددا فعال شود،چه ميزان از حجم قاچاق كاسته مي شود؟ و آيا قاچاقچياني كه ظاهرا نه چندان سخت،30ميليون ليتر بنزين را خارج مي كنند، قادر به تهيه كارت سوخت مورد نيازشان نيستند؟