سايت خبري تحليلي انديشه ها : محسني اژه‌اي: احكام اخلالگران اقتصادي و ارز بايد سريعاً اجرا شود
شنبه، 28 مهر 1397 - 09:33 کد خبر:88957
سايت خبري تحليلي انديشه ها: جامعه > قضايي - معاون اول قوه قضائيه با اشاره به خواست دشمن مبني بر تحت فشار قرار دادن معيشت مردم گفت: بايد كاري كنيم كه مردم در رفاه بيشتري باشند، در اين راستا و به منظور مقابله با اخلالگران اقتصادي ضروري است هر شخصي كه جرمش در دادگاه مشخص شد سريعا حكمش اجرا شود.

سايت خبري تحليلي انديشه ها:

 

 

به گزارش خبرآنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني قوه قضائيه، حجت‌الاسلام محسني‌اژه‌اي در بيست و چهارمين جلسه كميته قضايي شرق كشور با بيان اينكه دشمن پس از نااميدي از تهديدات نظامي، معيشت مردم را هدف قرار داده است، عنوان كرد: نظام سلطه با توسل به جنگ اقتصادي در توهم دستيابي به نيات شوم خود در مقابله با نظام اسلامي برآمده است. او ياد آور شد: دشمن با به كارگيري دو بازوي جنگ اقتصادي و جنگ رواني به صورت توأمان در صدد اخلال در نظام اقتصادي كشور برآمده است كه همين موضوع لزوم مقابله بي امان با مفسدين اقتصادي به عنوان عوامل دشمن را مي‌طلبد.

محسني اژه‌اي تأكيد كرد: يكي از وظايف مهم دستگاه قضايي و دستگاه‌هاي اجرايي، مقابله با هر نوع فساد و امر خلاف قانون است كه موفقيت در اين موضوع همچون هميشه، همراهي مردم را مي‌طلبد. اين مسئول عالي قضايي با اشاره به اينكه بايد از همه ظرفيت‌ها و كمك مردم براي مقابله با فساد، قاچاق و مبارزه با كساني كه در نظام اقتصادي و ارزي ما اخلال مي‌كنند، استفاده شود، اظهار كرد: پرونده‌هايي در خصوص تخلفاتي كه در گمرك صورت گرفته در دست داريم كه برخي از آن‌ها احكامشان هم صادر شده است، اكنون نيز پرونده‌هايي در دست بررسي وجود دارد. برخي پرونده‌هاي استان هرمزگان نيز در دادگاه‌هاي ويژه‌اي كه اخيراً تشكيل شده در تهران رسيدگي مي‌شود.

محسني اژه‌اي با ياداوري اين مطلب كه رهبر فرزانه انقلاب اسلامي در تمامي ديدار‌هاي خود بر روحيه جهادي و صبر تأكيد مي‌كنند، اظهار كرد: يگانه راه عبور كشور از اين مرحله تاريخي، تلاش بي وقفه و حمايت از توليد ملي است. معاون اول قوه قضاييه تسريع در رسيدگي به پرونده‌هاي مفاسد اقتصادي به ويژه قاچاق كالا را در دو حوزه رسيدگي و اجرا، گامي مهم به منظور حمايت از سرمايه‌گذاري، توليد داخلي، رونق كسب و كار و ايجاد بازدارندگي قضايي عنوان كرد.

سخنگوي قوه قضاييه با اشاره به اينكه امروز قدرت نظامي ايران نه تنها در مقايسه با دهه نخست انقلاب اسلامي بلكه در شاخص پيشرفت و توسعه حتي با سال گذشته نيز قابل مقايسه نيست، افزود: توان دفاعي كشور سبب شده است رژيم غاصب صهيونيستي در خصوص ادامه حيات نامشروع خود احساس خطر كند و صلابت نظام اسلامي و امنيت فراگير در كشور، ترامپ و آمريكاي جهانخوار را نگران كرده است.