سايت خبري تحليلي انديشه ها : ظاهر خيابان وليعصر دوباره تغيير مي‌كند
سه شنبه، 27 آذر 1397 - 10:33 کد خبر:89739
سايت خبري تحليلي انديشه ها: ايسنا نوشت: شهردار تهران از تبديل بخشي از خيابان وليعصر(عج) به پياده‌راه خبر داد و گفت: سرمايه‌گذاران خارجي مي‌توانند با روش BOT (سرمايه‌گذاري، ساخت، بهره‌برداري) پروژه تبديل بخشي از خيابان وليعصر به محور پياده را اجرا كنند.

سايت خبري تحليلي انديشه ها:

 

ظاهر خيابان وليعصر دوباره تغيير مي‌كند

 


پيروز حناچي در نخستين اجلاس فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري شهر تهران با بيان اينكه بر اساس نظرسنجي انجام‌شده از شهروندان ۷۰ درصد مردم، آلودگي هوا و ترافيك را مهم‌ترين مساله تهران و حتي قبل از مسائل اقتصادي مي‌دانند، اظهار كرد: در شهري كه ۳ ميليون موتور و دوچرخه و تعداد زيادي خودرو در حركتند بايد توسعه استفاده از دوچرخه يكي از محورهاي اصلي كار ما باشد.

وي با بيان اينكه در اتصال منطقه ۲۲ پايتخت و نمايشگاه بين‌المللي تهران به حمل و نقل عمومي در گذشته غفلت شده است، گفت: البته سرمايه‌گذاران بزرگ منطقه ۲۲ مجاب شدند هزينه اتصال اين منطقه به حمل و نقل عمومي را بپذيرند.

شهردار تهران با بيان اينكه اگر يك ايستگاه مترو در محل نمايشگاه بين‌المللي وجود داشت امروز شاهد اين حجم از ترافيك در اين محدوده نبوديم، افزود: البته با ايجاد نمايشگاه شهرآفتاب (جنوب شهر در نزديكي مرقد مطهر امام راحل) كه يك‌دهم فضاي آن ساخته شده است مي‌توان نمايشگاه‌هاي بزرگ را به اين محدوده منتقل كرد.

حناچي با اشاره به جلسه امروز خود با رئيس‌جمهوري نيز يادآور شد: در اين جلسه رئيس‌جمهوري قول حمايت از برگزاري نمايشگاه‌هاي بزرگ در شهرآفتاب را داد.

وي در ادامه به تشريح بخشي از برنامه‌هاي خود پرداخت و گفت: خيابان وليعصر به طول ۱۸ كيلومتر و با ۲۰ هزار چنار كه ۱۰۰ سال پيش در اين خيابان كاشته شده‌اند، از جمله خيابان‌هاي منحصر به فرد تاريخي است.

شهردار تهران خطاب به سرمايه‌گذاران خارجي پيشنهاد داد كه با روش BOT (سرمايه‌گذاري، ساخت، بهره‌برداري) پروژه تبديل بخشي از خيابان وليعصر به محور پياده را اجرا كنند.

حناچي تاكيد كرد: اين ظرفيت در خيابان انقلاب و آزادي نيز وجود دارد.

شهردار تهران با بيان اينكه ايجاد محور فرهنگي - تاريخي در تهران موضوع مهمي است، خاطرنشان كرد: تهران از نظر دارا بودن ظرفيت‌هاي تاريخي قابل رقابت با اصفهان است اما به دليل توسعه شهر تهران به اين ظرفيت‌ها توجه نشده است.

وي به قدمت آثار كشف‌شده در تهران اشاره و بيان كرد: قدمت برخي از اين آثار در منطقه دزاشيب و قيطريه به حدود ۸۰۰۰ سال پيش بازمي‌گردد. تهران يك شهر تاريخي است كه تحولات زيادي را پشت سر گذاشته است.

شهردار تهران اتصال تپه چيتگر به درياچه خليج فارس و ايجاد مسير طبيعت‌گردي در محور دسترسي از ارتفاعات شمالي به امامزاده داوود (ع) را از ديگر پروژه‌هايي برشمرد كه در اين دوره دنبال خواهد كرد.

حناچي با بيان اينكه نيازمند تغيير نگرش و رويكرد هستيم، خاطرنشان كرد: در هر پروژه‌اي سه حوزه منافع سرمايه‌گذاران، سياست‌گذاران و شهروندان وجود دارد و زماني كه منافع شهروندان ناديده گرفته شود، پروژه‌هاي ناهنجار در شهر ايجاد مي‌شود. بنابراين تلاش مي‌كنيم شهر پروژه‌هاي جديدي را كه منافع هر سه گروه را در بر مي‌گيرد تجربه كند.

وي موضوع اشتغال را از جمله مسائل محوري دولت و شهرداري برشمرد و افزود: شهرداري تهران در اين زمينه حمايت از كسب و كارهاي نوين را در دستور كار دارد.