سايت خبري تحليلي انديشه ها : انتقاد معاون دادستان كل از بي‌ثباتي در قيمت لبنيات/ ستاد تنظيم بازار جدي‌تر ورود كند
سه شنبه، 11 دی 1397 - 14:54 کد خبر:89924
سايت خبري تحليلي انديشه ها: حشمتي با انتقاد از بي‌ثباتي قيمت‌ها در بازار لبنيات گفت: در اين زمينه بايد ستاد تنظيم بازار فعال باشد تا اخلالي ايجاد نشود و به موقع عمل كنند.

سايت خبري تحليلي انديشه ها:

 

انتقاد معاون دادستان كل از بي‌ثباتي در قيمت لبنيات/ ستاد تنظيم بازار جدي‌تر ورود كند

 

به گزارش خبرآنلاين به نقل از روابط عمومي دادستاني كل كشور، جلسه بررسي وضعيت قيمت‌گذاري لبنيات با حضور مديران واحدهاي لبني كشور، مسئولان اتحاديه‌ها، معاون وزير صنعت و نماينده ستاد تنظيم بازار به رياست حشمتي معاون دادستان كل كشور در حوزه حقوق عامه صبح امروز در دادستاني كل كشور برگزار شد.

حشمتي معاون حقوق عامه دادستان كل كشور اظهار كرد: بعد از جلسه‌اي كه پيرامون وضعيت قيمت گذاري لبنيات برگزار شد، مسائل و مشكلات موجود در اين حوزه مورد بحث و بررسي قرار گرفت و خوشبختانه ستاد تنظيم بازار به مسئله ورود كرد و قيمت‌ها را تنظيم و اعلام كردند. در اين جلسه پس از ارزيابي وضعيت موجود، راهكارهاي موردنظر براي حل مسائل و مشكلات در اين حوزه مورد بررسي قرار مي‌گيرد و گزارش آن به دادستان كل كشور اعلام خواهد شد.

معاون حقوق عامه دادستان كل كشور ضمن انتقاد از عدم تثبيت قيمت‌ها خاطر نشان كرد: متاسفانه اخبار و گزارشاتي مبني بر افزايش قيمت‌ها به ما واصل شده و همچنان شاهد افزايش قيمت‌ها هستيم و با توجه به اينكه تثبيت قيمت‌ها و جلوگيري از افزايش آن، مطالبه عموم مردم است، دادستان كل كشور به عنوان مدعي العموم به اين مسئله ورود كرده و پيگير اين موضوع است.

در ادامه جلسه هر يك از حضار پيشنهادات خود را در خصوص وضعيت قيمت گذاري لبنيات مطرح نمودند و پيرامون مشكلات موجود بحث و بررسي صورت گرفت.

حشمتي پس از استماع اظهارات حاضرين در جلسه، با بيان اينكه همه ما خادم مردم هستيم، خاطرنشان كرد: قاعدتا تلاطم در بازار ارز و اقتصاد بر وضعيت شما تاثيرگذار است؛ اما نكته‌اي كه در اينجا وجود دارد بحث رعايت انصاف در حقوق مردم و رعايت قانون است، اين در حالي است كه ستاد تنظيم بازار به اين موضوعات ورود كرده و 14 قلم را تعيين كرده كه قيمت آن مشخص شده است.

او اضافه كرد: ستاد تنظيم بازار و متوليان امر پيش از اين ورود جدي نداشتند و مردم از وضعيت قيمت‌ها ناراضي و سرگردان بودند؛ اما خوشبختانه در حال حاضر قيمت 14 قلم مشخص شد.

معاون حقوق عامه دادستان كل كشور گفت: در بحث تنظيم و واردات نهادهاي دامي مشكل داريم؛ اما در اين زمينه اقداماتي در حال انجام است و بايد پيگيري شود، همچنين در زمينه خارج كردن انحصار نهادهاي دامي ما بحث داريم.

معاون حقوق عامه دادستان كل كشور با تاكيد بر اينكه در بحث اعتصابات كاميونداران ما ورود و تاكيد كرديم كه در اين زمينه واسطه‌ها بايد حذف شود، اضافه كرد: ورود دادستاني كل به مساله وضعيت قيمت گذاري لبنيات حمايتي است و به لحاظ دغدغه‌هاي مردم و صيانت از حقوق شهروندي است، در اين زمينه بايد ستاد تنظيم بازار فعال باشد تا اخلالي ايجاد نشود و به موقع عمل كنند. 

حشمتي افزود: رفع مشكلات نهادهاي دامي به صورت جدي پيگيري شود و ان‌شالله حل مشكلات در اين زمينه اثرات خود را خواهد گذاشت.

معاون حقوق عامه دادستان كل كشور در پايان خاطرنشان كرد: گزارش تمامي موارد مطرح شده به دادستان كل كشور  ارائه خواهد شد و در اين زمينه تدابير مناسب با همكاري نهادهاي مربوطه اتخاذ خواهد شد.