سايت خبري تحليلي انديشه ها : دستاوردهاي مهم انقلاب به روايت نماينده رهبر انقلاب در هلال احمر
یکشنبه، 21 بهمن 1397 - 14:50 کد خبر:90398
سايت خبري تحليلي انديشه ها: نماينده مقام معظم رهبري در جمعيت هلال‌احمر درباره دستاوردهاي انقلاب اسلامي ايران در 4 دهه گذشته، به استقلال كشور اشاره كرد و گفت: اكنون ما تحت سلطه هيچ قدرتي نيستيم. دستاورد مهم ديگر انقلاب، نظام سازي ديني است، مردم‌سالاري ديني بزرگ‌ترين هديه‌اي بود كه انقلاب ما به مسلمانان جهان داد. خودباوري ملت سومين دستاورد مهم انقلاب است، ملت ايران خودش را باور كرد و كارهاي ناشدني را شدني كرد. در همين رابطه پشت سر گذاشتن جنگ تحميلي بدون هيچ‌گونه حمايت خارجي به‌عنوان نمونه‌اي از اين خودباوري است، ما مي‌توانيم به مظلومان جهان بياموزيم كه مي‌توانند با مقاومت دست چپاولگران را كوتاه كنند.

سايت خبري تحليلي انديشه ها:

 


دستاوردهاي مهم انقلاب به روايت نماينده رهبر انقلاب در هلال احمر

 

به گزارش خبرآنلاين، حجت‌الاسلام‌ والمسلمين «عبدالحسين معزي» نماينده مقام معظم رهبري در «جمعيت هلال ‌احمر» ايران، سه عامل دين، مردم و رهبري را رمز اصلي ماندگاري انقلاب اسلامي عنوان كرد و گفت: براي ادامه حيات انقلاب بايد روحيه فداكاري، صبر و ايثار ادامه داشته باشد.

وي افزود: انقلاب اسلامي، انقلاب ديني است و دين بزرگ‌ترين عامل نگهداري آن تاكنون بوده است. مردم ايران مسلمان و باورمند هستند؛ بخش عمده‌اي از جامعه اخلاق و صفات پيامبرانه را قبول دارند و بخشي هم به اين صفات متصف هستند. يكي از اين صفات، صبر و مقاومت است و اين به ما مي‌گويد كه در برابر مشكلات بايد صبر و مقاومت كرد. در زمان جنگ تحميلي، مشكلات اقتصادي و اجتماعي، مردم به دليل عقايد ديني، مسير صبر و مقاومت را در پيش گرفتند.

نماينده ولي فقيه در هلال احمر گفت: همبستگي و اتحاد ملت ايران عامل دوم پيروزي و ماندگاري انقلاب اسلامي است. اختلافات سياسي و جناحي در مسير انقلاب وجود داشته و نمي‌توان آن را انكار كرد اما هرگز اين اختلافات وحدت مردم را تحت تأثير قرار نداده اند. ملت ايران به‌ويژه در شرايط بحراني و در برابر دشمني‌هاي علني، اتحاد خود را بيشتر حفظ مي‌كنند.

وي افزود: عامل رهبري از ديگر عناصر مهم در ماندگاري انقلاب اسلامي است، در حوادث و امواج، رهبري مردم را هدايت كرد و به نيرو و اراده مردم جهت داد. بر اساس سنت الهي است كه وضع هيچ قومي تغيير نمي‌كند، مگر اينكه آن‌ها خودشان را تغيير دهند، انقلاب اسلامي موجب تغيير روحيه مردم شد. اين تغيير همان صبر و مقاومت است. براي ادامه حيات انقلاب بايد اين روحيه فداكاري، صبر و ايثار ادامه داشته باشد، نبايد زياده‌خواه باشيم و بايد به وعده‌هاي خدا ايمان پيدا كنيم. اگر ايمان بياوريم و باورمند باشيم، خدا از ما دفاع مي‌كند. اگر ايمان بياوريم و صبر پيشه كرده و مقاومت كنيم، نقشه‌هاي دشمن هيچ تأثيري بر ما نخواهد داشت.

اقتصاد مقاومتي يعني ما براي شرايط تحريم بايد برنامه‌ريزي كنيم

حجت‌الاسلام‌ والمسلمين معزي در بخشي ديگري با اشاره به مشكلات معيشتي بخشي از مردم، خواستار تفكر و برنامه‌ريزي بيشتر مسئولان در اين رابطه شد. مقام معظم رهبري در سال‌هاي اخير بسيار روي اقتصاد مقاومتي تأكيد داشتند. اقتصاد مقاومتي يعني ما براي شرايط تحريم بايد برنامه‌ريزي كنيم. در سال‌هاي جنگ نيز برنامه اقتصادي كشور بر همين اساس بود؛ زندگي سخت بود ولي ما اين سختي را بين خودمان تقسيم كرديم. اكنون هم اگر صداقت به خرج دهيم و برنامه‌ريزي دقيق داشته باشيم، من معتقد هستم كه مي‌توانيم از اين پيچ تاريخي عبور كرده و به چهل سال دوم انقلاب برسيم.

وي در پاسخ به اين سؤال كه كدام‌يك از ويژگي‌هاي انقلاب موجب برانگيختن بيشترين دشمني‌ها شده است، به ديني بودن آن اشاره كرد و گفت: اختلاف ما با ساير قيام‌هاي اين بود كه انقلاب ما ديني بود و علت اصلي دشمني با انقلاب اين است كه ما در دنيايي كه مي‌گفتند، «خدا مرده است» و «دين افيون است»، انقلاب ديني كرديم و معنويت و دين را در منظر مردم قرار داديم.

با پيروزي انقلاب، مردم دنيا ديدند كه دين مي‌تواند جامعه را مديريت كند

حجت‌الاسلام‌ والمسلمين معزي يادآور شد: با پيروزي انقلاب، مردم دنيا ديدند كه دين مي‌تواند جامعه را مديريت كند و دليل فشارهاي استكبار جهاني اين است كه نمي‌خواهد انقلاب ايران به يك الگو و سرمشق براي ساير ملت‌ها تبديل شود. وي در همين زمينه فلسفه اقتدار ايران در منطقه را در اين دانست كه منطقه غرب آسيا يك منطقه مسلمان است و براي همين انقلاب اسلامي در بين ملل مسلمان نفوذ دارد.

نماينده مقام معظم رهبري در جمعيت هلال‌احمر، دليل ديگر دشمني‌ها با انقلاب اسلامي را كوتاه شدن دست آن‌ها از منافعشان معرفي كرد و بيان داشت كه انقلاب اسلامي دست استكبار جهاني را از منافعش در ايران كوتاه كرد. به گفته وي، ايران برايشان سرزمين ثبات و آرامش بود، آمريكا چهل هزار مستشار در كشور ما داشت، از اين منظر اگر انقلاب با استكبار مي‌ساخت، هيچ‌گونه دشمني با آن نداشت. دشمني زماني پيش آمد كه حكومت ديني بود و دست آن‌ها را كوتاه كرد. اين دشمني‌ها مقاومت مردم ايران را بيشتر كرده است. وي افزود: مردم ما آبديده‌تر شده و تجربه‌هاي زيادي به دست آورده‌اند. اين قطع اميد از دشمن باعث شده مردم به خودشان ايمان بياورند.