نسخه تلکس سايت خبري تحليلي انديشه ها
:: فساد ساختاري مانع حكمراني خوب است سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 18:35


:: سيدعباس صالحي: ديوار تكفير و تحريم با كتاب فرو مي‌ريزد سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 17:45
سايت خبري تحليلي انديشه ها: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تاكيد كرد كه از طريق كتاب بايد كمربند تحريمي كه بر دور خود داريم را بازتر كنيم چون ديوار بي‌اعتمادي، تكفير و تحريم با كتاب فرو مي‌ريزد.

:: فاطمه معتمدآريا: با انيميشن‌هاي آقاي صادقي بزرگ شدم سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 17:41
سايت خبري تحليلي انديشه ها: سيمرغ سيمين جشنواره جهاني فيلم فجر، به علي‌اكبر صادقي، انيماتور و نقاش اهدا شد. در اين مراسم، فاطمه معتمدآريا، آيدين آغداشلو، ابراهيم حقيقي، رضا كيانيان و ابراهيم فروزش از اين هنرمند پيشكسوت گفتند.

:: پروژه هارپ؛ ماجرايي علمي يا افسانه‌اي غيرواقعي؟ سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 17:11
سايت خبري تحليلي انديشه ها: مدتي است كه بحث‌هاي جديدي در حوزه‌هاي مختلف از زمين‌شناسي تا محيط‌زيست و حتي پزشكي در كشور باز شده كه ادعا مي‌كنند علمي هستند، اما در واقع اين گزاره‌ها هيچ اساس علمي ندارند و در واقع زيرمجموعه «شبه‌علم» حساب مي‌شوند. خبرآنلاين در چند هفته آينده در اين رابطه مجموعه گزارشي را منتشر مي‌كند. اين اولين قسمت از اين مجموعه گزارش است.

:: پردرآمدترين گروه‌هاي شغلي سال ۹۷ اعلام شد سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 16:40
سايت خبري تحليلي انديشه ها: طبق تازه‌ترين نظرسنجي انجام شده از شاغلان تمام‌وقت استان تهران در سال ۹۷، متوسط درآمد كارشناسان در سال ۹۷، ۲.۸ ميليون تومان و مديران ارشد ۶.۲ ميليون تومان بوده؛ افراد شاغل در شركت‌هاي بازرگاني بيشترين حقوق را دريافت مي‌كنند و سطح تحصيلات افراد در بخش دولتي تأثير بيشتري بر دستمزد آنها در مقايسه با بخش خصوصي دارد.

:: سلامي: دولت از هر ليتر سوخت ماليات دريافت كند سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 16:39
سايت خبري تحليلي انديشه ها: يك كارشناس اقتصادي پيشنهاد داد كه دولت براي جبران هزينه خسارت سيل، از روي حامل‌هاي انرژي ماليات دريافت كند.

:: چرا نمايندگان در سال آخر هر دوره راديكال مي‌شوند؟ سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 16:37
سايت خبري تحليلي انديشه ها: در هر دوره از مجلس وقتي كار به سال آخر مي‌رسد نمايندگان رويه‌اي راديكالي‌تر در پيش مي‌گيرند و آتش‌شان در اظهارنظر، روش و منش‌ تندتر مي‌شود، موضوعي كه به نظر مي‌رسد بي‌ارتباط با انتخابات و جلب راي نباشد.

:: آيت‌الله مكارم‌شيرازي: جوايز مسابقه گلزار قمار است سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 16:36
سايت خبري تحليلي انديشه ها: مرجع عالي‌قدر تقليد در استفتايي برنده‌هاي «برنده باش» را مالك جوايزشان ندانست.

:: آيا نفت بار ديگر خون به پا خواهد كرد؟ سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 16:33
سايت خبري تحليلي انديشه ها: واكنش هاي بازار و جهان سياست ، حاكي از آن است كه رئيس جمهور ايالات متحده بار ديگر با تصميم نسنجيده خود غوغايي به راه انداخته است، واكنش ها را در اين گزارش بخوانيد...

:: دليل رشد قيمت مسكن در روزهاي اخير چيست؟ سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 16:32
سايت خبري تحليلي انديشه ها: فعلا مسكن بي قيمت است، براي خريد عجله نكنيد؛ اين توصيه اي است كه برخي فعالان بازار به خريداراني مي كنند كه به دنبال خانه هستند .

:: قرارگاه فرهنگي و اجتماعي سپاه جايگزين نهادهاي فرهنگي مي‌شود؟ سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 16:31
سايت خبري تحليلي انديشه ها: پورمختار گفت: امروز ما با يك ولنگاري فرهنگي مواجه هستيم و در زمينه اجتماعي ما با آسيب‌هاي زيادي مواجه هستيم، از طلاق‌ها گرفته تا موضوع حاشيه‌نشيني همه اين موارد را شامل مي‌شود. همه اين موارد موضوعاتي است كه مي‌تواند مديريت و كنترل شود لذا با اين هدف است كه سردرا جعفري با توجه علاقمندي كه خودشان دارند و همچنين شناختي كه از موضوع دارند اظهار تمايل كردند به عنوان فرمانده قرارگاه به اين مسئله ورود كنند.

:: تشريح شروط آمريكا براي مذاكره با ايران سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 14:01


:: ترامپ ۷ شرط ايران براي مذاكره مستقيم را پذيرفته است سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 - 13:53


:: تغيير ايدئولوژي طالبان نسبت به زنان/ تعيين سرنوشت نظاميان آمريكايي دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 16:25
سايت خبري تحليلي انديشه ها: مذاكرات طالبان در دوحه به قوت خود باقي است، اما آنچه كه آن را از دوره هاي قبل متمايز كرده است حضور فعالان زن و شنيدن دغدغه هاي آنان است.

:: سرعت رشد علم ايران استثنايي است، اما كيفيت مقالات ضعف جدي دارد! دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 16:13
سايت خبري تحليلي انديشه ها: دانشگاه استفورد در مطالعه‌اي به بررسي وضعيت رشد علمي در ايران پرداخته است.

:: 9 عامل جهاني بلوغ زودرس/ سن بلوغ يك سال و نيم كاهش پيدا كرده دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 16:06
سايت خبري تحليلي انديشه ها: ايسنا نوشت: يك روانشناس كودك و نوجوان با اشاره به اينكه بر اساس برخي تحقيقات، سن بلوغ حدود يك سال و نيم كاهش پيدا كرده، گفت: هنوز علت دقيقي براي بروز بلوغ زودرس پيدا نشده، اما به نظر مي‌رسد نوعي تغيير همگاني در روند رشد نسل بشر در حال وقوع است.

:: منصوري:سپاهي‌ها مخالف حضور در اقتصاد بودند،مرحوم‌هاشمي اصرار كرد دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 15:52
سايت خبري تحليلي انديشه ها: نخستين فرمانده سپاه پاسداران با بيان اينكه بسياري از سپاهي ها مخالف حضور در اقتصاد بودند گفت: آنها مي گفتند اگر ما به سمت اقتصاد برويم ممكن است توان نظامي مان افت كند اما مرحوم هاشمي رفسنجاني بر اين مساله اصرار داشت و در نهايت اتفاق افتاد.

:: چه شد كه گوشت نجومي شد؟ دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 15:42
سايت خبري تحليلي انديشه ها: باوجود افزايش قيمت گوشت قرمز تا ۱۰۰ هزار تومان طي يك سال گذشته، همچنان ركورد گراني اين كالا به نام دولت نهم و دهم است اما بايد ديد دولت دوازدهم اين ركورد را به نام خود ثبت خواهد كرد يا نه!

:: روحاني: ايران و پاكستان براي ايجاد نيروي واكنش سريع توافق كردند دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 15:40
سايت خبري تحليلي انديشه ها: رئيس جمهور درنشست مشترك مطبوعاتي با نخست وزير پاكستان با تاكيد بر اينكه گام جديدي در روابط دو كشور برداشته شده است ، اظهارداشت : تهران و اسلام آباد مصمم به توسعه همكاري هاي همه جانبه خود بدون اثرپذيري از كشور ثالت هستند.

:: از بهرام رادان تا ليلا حاتمي؛ ترافيك ستاره‌ها در شبكه نمايش خانگي دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 15:37
سايت خبري تحليلي انديشه ها: شبكه نمايش خانگي اين روزها بسيار رونق گرفته و فيلمسازان و ستاره‌هاي زيادي را از سينما و تلويزيون به خود جلب كرده است. مهران مديري، بهرام رادان، ليلا حاتمي، مهتاب كرامتي و ... از جمله بازيگراني هستند كه اين روزها در سريال‌هاي توليدي خارج از سيما نقش‌آفريني مي‌كنند.

:: عرب‌ويكلي: اردوغان به زودي پرچم سفيد را بالا مي‌برد دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 15:36
سايت خبري تحليلي انديشه ها: بخشي از معامله بر عهده ايران است. محمدجواد ظريف كه در دمشق و آنكارا در رفت و آمد بود، حامل پيام هايي است كه به زودي در مذاكرات نورسلطان اعلام خواهد شد.

:: چند درصد برق كشور از آب پشت سدها توليد مي‌شود؟ دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 09:48


:: توسعه پايدار در گروي حكمراني خوب دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 08:31


:: ساختار سنتي، اداري و مديريتي ايل بختياري و كاركردهاي آن دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 07:37


:: تاثير ساختار هاي اقتصادي بر رفتارهاي حاكميتي و حكمراني خوب یکشنبه، 1 اردیبهشت 1398 - 18:38


:: بررسي نقش حكمراني خوب در كارآمدي دولتها یکشنبه، 1 اردیبهشت 1398 - 18:26


:: تماشاگرنماي واقعي شمايي آقاي مدير یکشنبه، 1 اردیبهشت 1398 - 16:48
سايت خبري تحليلي انديشه ها: بيش از بيست‌هزار كامنت و حس شرمندگي كه رئيس هيات مديره باشگاه تراكتورسازي ناچار به گفتنش مي‌شود، اين حاصل جوي هيجاني‌است كه نه از روي سكوها، بلكه از دل سياست‌هاي غلط دفاتر تصميم‌سازي به استاديوم يادگار امام تبريز القا شده‌اند.

:: حمام خون در شرق آسيا یکشنبه، 1 اردیبهشت 1398 - 16:44
سايت خبري تحليلي انديشه ها: حمله تروريستي به چند كليسا در سريلانكا حمام خون به راه انداخت.

:: برنامه ويژه رمضان شبكه ۵ به پايداري‌چي‌ها هديه شد! یکشنبه، 1 اردیبهشت 1398 - 16:43
سايت خبري تحليلي انديشه ها: مسئولان شبكه ۵ و مدير جوان جديدشان كه از شبكه افق به اين شبكه آمده است، به جاي جشن رمضان، ويژه برنامه «اختياريه» را روي آنتن مي‌برد .

:: دوره عجيبي بلاي جان موسيقي سنتي شده است یکشنبه، 1 اردیبهشت 1398 - 16:42
سايت خبري تحليلي انديشه ها: حسام‌الدين سراج معتقد است در دوره عجيبي هستيم كه موسيقي با ارزش ايراني به درستي عرضه و توزيع نمي‌شود.

صفحه بعد