تماس با ما   |  پیوندها   |  درباره ما   |  RSS   |  جستجوی پیشرفته  
  صفحه اول     ارسال خبر به اندیشه ها     خبرنامه پیامکی  
دوشنبه، 28 خرداد 1397 - 07:16   
 
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها
 
 آخرین مطالب
  امام نسبت به شورای رهبری چه دیدگاهی داشتند؟
  خداحافظی دسته جمعی از جمنا/ آیا جمنا به پایان راه رسیده است؟
  برای اشک‌های‌تان که چون الماس می‌ارزد
  نمایندگان مخالف از اف‌ای‌تی‌اف چه می‌دانند؟
  فرمول کوبیدن و ساختن پلاسکوی جدید
  توضیحات کرباسچی برای نوشتن نامه در خصوص مذاکره با امریکا/هدفمان حل مشکلات کشور و حفظ کیان نظام است
  تاکنون ایران چند تا 1+5‌ را تجربه کرده/ بیش از 60 سال گذشت!
  نامه تعدادی از فعالان سیاسی کشوربه مسئولان نظام: با ترامپ مذاکره کنید
  عطریان‌فر: برای خروج از برجام باید کفن‌ پوشید نه حالا
  بازار داغ کافه‌‌ها از دخل ِشب‌های رمضان به جام‌جهانی رسید
  اقتصاد یا سیاست؛ مساله این است
  زنی که از غم‌های بزرگ، شاهکار می‌ساخت
  در گفت‌وگوی کافه خبر با مشاور رئیس‌جمهوری بررسی شد
  اصل 59 راهگشای بن‌بست‌ها
  هرگز نگویید «کیم جونگ اون» یک دیوانه است
  در ایران گمان کردند هرچه آب هست باید تاراج شود / شهر چند میلیونی اصفهان آب آشامیدنی ندارد / سرانه آب از شرایط بحرانی عبور کرده / ۷۰ درصد جمعیت ایران در معرض بی‌آبی قرار دارند/ تالاب‌هایمان مرده‌اند / در حوزه محیط زیست، یکی از کشورهای سرافکنده در دنیا هستیم
  آغاز جنگ تجاری آمریکا علیه چین
  برای اشک‌های کریم
  لایحه حمایت از حقوق کودکان، هنوز در پیچ بهارستان
  چرا سریال‌های ماه رمضان امسال موفق نبودند؟
ادامه آخرین مطالب
 
 بزرگان
- اندازه متن: + -  کد خبر: 86225صفحه نخست » آخرین اخباردوشنبه، 14 اسفند 1396 - 22:34
آیت‌الله آملی لاریجانی: قوه قضاییه از هجمه‌های زیاده‌طلبان نمی‌هراسد
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: جامعه > قضایی - رئیس قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه وکارکنان آن به هیچ عنوان ازهجمه‌های زیاده طلبان نمی هراسند و مسیر قانونی خود را با قاطعیت ادامه خواهند داد.
  
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها:

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تقدیر از شجاعت و ایستادگی احدی از قضات که اخیراً مورد حمله برخی اشرار قرار گرفته و به شدت مجروح شده است، خطاب به کسانی که در داخل و خارج از کشور علیه دستگاه قضایی و کارکنان آن جریان سازی می کنند، این مطلب را بیان کرد.

او درادامه سخنان خود با اشاره به کار دشوار کارکنان دستگاه قضایی گفت: کشف حقیقت و اجرای قانون و عدالت کار بسیار دشواری است و کارکنان دستگاه قضایی اعم از کارمندان و قضات در عرصه تحقیق، رسیدگی، صدور رأی و اجرای آن در حقیقت جهاد می کنند و در این مسیر با مشکلات و مخاطرات زیادی هم مواجه هستند.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به حادثه ای که در روزهای اخیر برای یکی از قضات زن شاغل در دستگاه قضایی رخ داده است، گفت: طی روزهای گذشته یکی از همکاران قضایی زن در یکی از دوایر اجرای احکام از سوی شروری مورد حمله با سلاح سرد واقع شدند و این همکار به شدت مجروح شده است. ما از پایمردی و شجاعت این قاضی بزرگوار که با قدرت و عزت در مقابل تهدید اشرار ایستادگی کرده و بر اجرای قانون تأکید داشتند تشکر می کنیم. 
او ادامه داد: البته پیش از این نیز تعداد قضاتی که این چنین ناجوانمردانه هدف حمله قرار گرفته و برخی از آنان نیز حتی به شهادت رسیده اند، کم نبوده است. برهمین اساس باید ازهمه کارکنان خدوم، شجاع و منصف دستگاه قضایی که با تلاش شبانه روزی در مسیر عدالت گام برمی دارند و در این راستا با خطرات زیادی مواجه می شوند قدردانی کنیم.

سکوت رسانه‌های ضد انقلاب در برابر حمله ناجوانمردانه به یک قاضی

رئیس قوه قضاییه گفت: متأسفانه می بینیم که وقتی یک قاضی در گوشه ای مرتکب تخلفی می شود همه ظرفیت رسانه ای ضد انقلاب خارج نشین و برخی دنباله های آنها در داخل برای هجمه به دستگاه قضایی بسیج می شود اما در جایی که یک بانوی شجاع در مقام اجرای حکم هدف حمله ای ناجوانمردانه قرار می گیرد همگی سکوت می کنند. 
آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: بی تردید فعالیت کارکنان قضایی درچنین ظرف و بستری که انواع هجمه ها ازبیرون مرزها وارد می شود و عده ای در داخل هم آب به آسیاب دشمنان می ریزند، بسیار دشوار است اما همواره قضات ما پای اجرای حق و عدالت ایستاده اند و دستگاه قضایی هرگز از عده ای زیاده طلب نمی هراسد.

نوع نگاه قرآن به زن از افتخارات مسلمانان است

رئیس قوه قضاییه با تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) یکی از افتخارات مسلمانان را نوع نگاه قرآنی به زن دانست و ادامه داد: قرآن در دورانی نازل شد که عرب جاهلیت دختران را زنده به گور می کردند. قرآن کریم قتل نفس محترمه را به نحو اطلاق منع می‌کند و در خصوص کشته شدن دختران بی‌گناه آن را یکی از گناهانی می‌شمرد که از بابت آن در روز قیامت سوال می‌شود.
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به جایگاه یکسان زن و مرد در حیات حقیقی انسان، اظهار کرد: از نگاه قرآن میان زن و مرد به لحاظ ارتقای معنوی هیچ تفاوتی وجود ندارد.

تفاوت های زن و مرد در حیات دنیوی تابع الزامات حقوقی است

آیت الله آملی لاریجانی وجود برخی تفاوت ها در حیات دنیوی میان زن و مرد نظیر حق حضانت، ارث و ... را تابع برخی الزامات و اختلافات حقوقی دانست و گفت: این موارد، اساس حیات ما را نساخته است بلکه ریشه حقیقی وجود ما در همان معیارهای مورد تأکید قرآن است. وقتی نگاه قرآن به زن و مرد اینگونه است چرا باید وقت خود را برای تأکید بر تفاوت های جنسیتی تلف کنیم؟
وی افزود: امروز جهان اسلام و خصوصاً جمهوری اسلامی متهم به نقض حقوق زنان است. این اتهامات نیز از سوی فرهنگ منحط غربی و کسانی که در این فرهنگ رشد کرده‌اند متوجه جهان اسلام می شود که بر مبنای ارزشهای ابداعی خود به وزن کشی حقوقی رفتارها می پردازد. بی تردید وقتی یک تمدن از 500 سال قبل انسان را جایگزین خدا می کند و او را محور قرار می دهد، حقیقت انسانی در نگاه این تمدن تنزل می یابد و بر این مبنا اختلاف معیارهای ما با آن تمدن آشکار می شود.
رئیس قوه قضاییه توضیح داد: وقتی در یک تمدن، زن و جسم او تبدیل به ابزاری برای شهوت رانی، سود اقتصادی، کاسبی شرکت های بزرگ و مادیاتی از این سنخ می شود، مطمئناً جوامعی که معیارهایشان با این شاخص ها متفاوت است متهم به نقض حقوق زنان خواهند شد.
آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه در زمینه عفاف و حجاب جریانی بر خلاف انصاف و عقلانیت به راه افتاده است، گفت: امروز زنان جامعه ما پای به پای مردان و در برخی موارد مصمم تر و شجاع تر از بسیاری از مردان گام برمی دارند.

از نگاه غرب زیبایی ظاهری زن ملاک است

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به نگاه مقابل این دیدگاه که از سوی غرب ترویج می شود، گفت: زن نمونه از نگاه آنها زنی است که زیبایی ظاهری داشته باشد و این به معنای فراموش کردن همه جنبه های معنوی است. اینکه جشنی برپا و زنی را به عنوان سلطان زیبایی معرفی کنند، نشان می دهد که نگاهشان به چه میزان با معیارهای قرآنی فاصله دارد.
رئیس قوه قضاییه به همه مردم و مسئولان هشدار داد: عده ای با پشتوانه سلطه رسانه ای غرب در جهان تلاش می کنند که فرهنگ منحط غربی بویژه در مورد زنان را به جوامع اسلامی از جمله کشور ما تزریق کنند. همه دلسوزان نظام و فعالان فرهنگی باید به هوش باشند و دست ها و زبان هایی را که در جهت ترویج فرهنگ مذکور حرکت می کنند مورد امر به معروف و نهی از منکر قرار دهند. 
آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه هیچ منعی در کشور ما برای حضور زنان در عرصه های گوناگون اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... وجود ندارد، بر ضرورت حاکمیت نگاه عمیق قرآنی و انسانی به زن تأکید کرد و گفت: شایسته است که از ایام میلاد عظیم حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و مادر برای واکاوی نگاه الهی و اخلاقی به زن و بازگشت به ارزشهای انسانی بهره مند شویم.

تولیدات داخلی در اولویت خرید قرار گیرد

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به روزهای پایانی سال و افزایش میزان خرید کالا توسط خانواده ها، این موضوع را سنتی حسنه از جهت تغییر احوال و همچنین رونق بازار کسب و کار توصیف کرد و گفت: بسیار شایسته است که مسئولان و مردم تلاش کنند در جریان این خریدها کالای ایرانی را در اولویت قرار دهند. همگی باید بازار تولید داخلی را پررونق کنیم و به این ترتیب با تلاش خود رکود را از بین ببریم. براساس توصیه، تذکر و سخنان برخی متخصصان، بسیاری از کالاهای ایرانی از نظر کیفیت بهتر از کالاهای تولید خارج هستند و حتی اگر این رجحان نیز وجود نداشته باشد بهتر است که با نیت خیر و برای رونق بازار تولید و اشتغال جوانان و چرخیدن چرخ های اقتصادی کشور به سمت خرید کالاهای تولید داخل برویم.
رئیس قوه قضاییه چنین کاری را که موجب زندگی آبرومند هزاران خانواده و جلوگیری از بیکاری کارگران بسیاری می شود، از جمله صدقات جاریات دانست و یادآور شد: مسئولان نیز این موضوع را ترویج کنند و در واقع باید تلاش کنیم که نهضتی برای حمایت از تولید داخل آغاز شود. البته این موضوع تا حدودی در حال انجام است اما باید با شتاب بیشتر و در ابعاد بزرگتری پیگیری شود.
آیت الله آملی لاریجانی در پایان با تأکید بر لزوم عزم ملی در این زمینه ابراز امیدواری کرد که با توصیه دلسوزان و متخصصان اقتصادی، فرهنگ استفاده مردم از تولید داخل نهادینه شود.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پربحث ترین
  از مهرماه مهارت‌های اجتماعی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود / هدف، محافظت بچه‌ها از خودشان در مقابله با تهدیدهای بیرونی است؛ باید بدانند به چه کسی اعتماد کرده و نگرانی‌های خود را مطرح کنند / این برنامه ابتدا در مقطع متوسطه اول آغاز می‌شود و بخشی از آن اجباری است
  هرگز نگویید «کیم جونگ اون» یک دیوانه است
  اصل 59 راهگشای بن‌بست‌ها
  در گفت‌وگوی کافه خبر با مشاور رئیس‌جمهوری بررسی شد
  زنی که از غم‌های بزرگ، شاهکار می‌ساخت
  اقتصاد یا سیاست؛ مساله این است
  بازار داغ کافه‌‌ها از دخل ِشب‌های رمضان به جام‌جهانی رسید
  عطریان‌فر: برای خروج از برجام باید کفن‌ پوشید نه حالا
  نامه تعدادی از فعالان سیاسی کشوربه مسئولان نظام: با ترامپ مذاکره کنید
  تاکنون ایران چند تا 1+5‌ را تجربه کرده/ بیش از 60 سال گذشت!
  توضیحات کرباسچی برای نوشتن نامه در خصوص مذاکره با امریکا/هدفمان حل مشکلات کشور و حفظ کیان نظام است
  فرمول کوبیدن و ساختن پلاسکوی جدید
  نمایندگان مخالف از اف‌ای‌تی‌اف چه می‌دانند؟
  برای اشک‌های‌تان که چون الماس می‌ارزد
  خداحافظی دسته جمعی از جمنا/ آیا جمنا به پایان راه رسیده است؟
 
 پایگاه های دیگر
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اندیشه ها1389-1394
طراحی و اجرا: خبرافزار