تماس با ما   |  پیوندها   |  درباره ما   |  RSS   |  جستجوی پیشرفته  
  صفحه اول     ارسال خبر به اندیشه ها     خبرنامه پیامکی  
پنجشنبه، 1 فروردین 1398 - 00:48   
 
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها
 
   آدرس پایگاه های اطلاع رسانی و عضوگیری احزاب  
  قدرت احزاب در آلمان و ضرورت عضویت و تقویت احزاب
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها:
  لیست احزاب جهت عضویت جوانان و ئخبگان
  آدرس پایگاه های اطلاع رسانی و عضوگیری احزاب فعال در ایران
 
   آخرین مطالب  
  قدرت احزاب در آلمان و ضرورت عضویت و تقویت احزاب
  لیست احزاب سیاسی که از وزارت عدلیه جواز فعالیت اخذ نموده اند
  لیست احزاب جهت عضویت جوانان و ئخبگان
  آدرس پایگاه های اطلاع رسانی و عضوگیری احزاب فعال در ایران
  نقش احزاب در توسعه سیاسی کشور؟
  می دانستید شاه اسماعیل صفوی پدری از نژاد کرد و مادری ترک-یونانی داشت؟
  احزاب به تقویت رقبا بپردازند/ کادرسازی؛ کارکرد مثبت حزب
  فیلم زندگینامه شاه اسماعیل صفوی اول
  جلسه نقد آیت الله العظمی منتظری
  نقش احزاب در ملی شدن صنعت نفت
  فیلم سخنرانی دلنشین و آزادی خواهانه ایت الله طالقانی
  صدها کشته و هزاران معلول برای پایان‌دادن به رسمی غلط کافی نیست؟
  فرزند آیت‌الله کاشانی: نفت ملی شد، اما مصدق قانون آن را اجرا نکرد
  در هر مقام، بر لبم آوای یا علی ست
  روزی که شاه عباس بزرگ درگذشت
  فیلم دلنشین سخنرانی دیده نشده آیت الله طالقانی در مدرسه فیضیه
  فیلم رویکرد امام خمینی ره در مواجهه با جنبش آزادی بخش جهان(یاسر عرفات)
  احزاب قوی با حضور افراد شاخص و بانفوذ امکان‌پذیر است
  آدرس پایگاه های اطلاع رسانی و عضوگیری احزاب فعال در ایران
  رئیس‌جمهور: دولت به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل و فصل کند
ادامه آخرین مطالب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 90003صفحه نخست » آخرین اخبارسه شنبه، 18 دی 1397 - 16:06
میرسلیم: تمایلی به دیدن فیلم‌های خنده‌دار ندارم
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد که تمایلی به دیدن فیلم‌های خنده‌دار ندارد، اما با تهیه فیلم‌های شاد برای مسرور کردن مردم مخالفتی ندارد.
  
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها:

 

میرسلیم: تمایلی به دیدن فیلم‌های خنده‌دار ندارم

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مصطفی میرسلیم وزیر ارشاد دولت سازندگی در گفت‌وگو با ستاد خبری سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر با بیان اینکه فیلم یا هنر هفتم یکی از ابزارهای مهم آگاهی رسانی و انتقال مفاهیم و آموزش و پرورش به ویژه در صحنه فرهنگ عمومی است، گفت: انقلاب اسلامی ایران پیام‌آور ارزش‌هایی بود که نه فقط برای خود ما ایرانیان که برای تمام آزادی‌خواهان جهان مهم است. یکی از مؤثرترین ابزارهای آگاهی‌رسانی درباره ارزش‌های انقلاب و نیز انتقال گفتمان انقلاب سینما است و تأثیرگذاری آن به قدرت نفوذ این هنر در ذهن و دل مردم برمی‌گردد.

او در ادامه درباره تاثیرگذاری سینما گفت: در نیل به موفقیت هنگام ایفای این وظایف تمام مراحل باید در نظر قرار گیرد، این‌ها شامل اندیشه اولیه، داستان‌نویسی براساس واقعیت‌ها یا بر پایه قدرت تخیل و آفرینش هنری، صحنه‌پردازی، کارگردانی، استفاده از آثار ویژه و بازیگری است. ارائه تصویر درست از انقلاب و ارزش‌های انقلاب وابسته است به قدرت هنری و فنی ما در فضای خلاقیت سینمایی. 

تحسین ابتکار برگزاری جشنواره فیلم در ایام دهه فجر

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در این زمینه البته کوشش‌های فراوانی صورت گرفته است، گفت: موفقیت‌هایی هم به دست آمده که تحسین‌برانگیز بوده ولی نه در تراز انقلاب اسلامی و ارزش‌های متعالی آن. نگرانی که در این مورد به چشم می‌خورد به نیت نامبارک برخی تهیه‌کنندگان و همکاران‌شان بر می‌گشت که هدف‌شان نشان دادن مسائل و مشکلات کشور به ویژه بعد از پیروزی انقلاب به منظور برانگیختن تحسین کسانی بود که در خارج از کشور، در کمینگاه فرهنگی، برنامه‌شان در استفاده از سینما، تحقیر جمهوری اسلامی، توهین به انقلاب و خفیف جلوه‌گر ساختن انقلابی‌ها بود و در این راه تا آنجا پیش رفتند که برای دریافت جایزه از بیگانگان با خوار نشان دادن کشور و انقلاب از هم سبقت گیرند.

عضو حزب موتلفه با تحسین ابتکار برگزاری جشنواره‌های فیلم، تئاتر و موسیقی در ایام دهه فجر، گفت: دهه فجر برای ما ایرانیان بسیار مبارک است و چه بهتر که به همان مناسبت آثار فاخر فرهنگی و هنری پس از نقد و بررسی‌های اولیه، در همان حال و هوای جشن‌های مردمی پیروزی انقلاب، به معرض بهره‌برداری توأم با داوری مردم هم گذاشته شود. این ابتکار خوبی بود و باید قدر آن را دانست.

در دوران وزارتم پیگیر امور جشنواره بودم

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد درباره تجربه در صف ایستادن برای دیدن فیلم در جشنواره گفت: در دوران وزارت به صورت منظم پیگیر امور جشنواره بودم و هر سال برای آن و ارزیابی کارهای ارائه شده وقت می گذاشتم البته نه در صف جشنواره.

میرسلیم در پاسخ به این سوال که کدام فیلم جشنواره شما را شگفت‌زده کرده است؟ با کدام فیلم بغض کردید و با کدام فیلم از ته دل خندیدید؟، گفت: فیلم‌های «حضرت مریم» و «داستان اصحاب کهف» از کارهای موفق جمهوری اسلامی بوده است. فیلم «محمد رسول الله» مجیدی هم با نیت خوبی طراحی شد هرچند انعکاس عظمت شأن آن حضرت کار ساده ای نیست و من باید جرأت او را تمجید کنم. فیلم «آدم برفی» پیامی داشت که متناسب با خیال‌پردازی داستانی‌اش نبود. اما صادقانه می‌گویم به دنبال آثاری که خنده‌ام را برانگیزد نرفته‌ام و اساساً تمایل نداشته‌ام؛ البته مخالف تهیه فیلم‌های شاد برای مسرور کردن دل مردم نیستم ولی خودم جایگاه سینما را رفیع‌تر از اینها می‌دانم.

تجمع اهالی هنر و نقادان در میان مردم بسیار خوش یمن است

میرسلیم با تاکید براینکه رسالت سینمای ایران پس از انقلاب اسلامی، دیگر نمی‌تواند در فیلم ایرانی قبل از انقلاب نمایان شود، خاطرنشان کرد: هم بینش هنری تغییر ماهوی پیدا کرده و هم توقع از هنر متعهد این است که شاهد تهیه و تدوین فیلم‌هایی باشیم که نمایش‌دهنده جایگاه انسان و کرامت او، هدف آفرینش او و بازکننده گره‌هایی باشد که با تدابیر سیاسی و اقتصادی و انتظامی گشودنی نیست. کمک دولت باید در این مسیر باشد. البته تجمع اهل فن و اصحاب هنر و نقادان، در میان مردم، به مناسبت دهه فجر و ایام جشنواره، بسیار خوش یمن است چه از نظر رفع کاستی‌هایمان و چه ان شاءالله، اثرگذاری بر روند سینما در کشورهای همسایه و سپس در جهان.

او در بازگویی خاطراتش از حضور در جشنواره فیلم فجر نیز گفت: خاطره من به دورانی بر می‌گردد که دهه فجر مصادف شده بود با عاشورای حسینی و چگونگی تلفیق مراسم عزاداری با جشن‌های پیروزی انقلاب و اوج گرفتن عشق به عدالت‌خواهی و آزادگی که هم میراث قیام حسینی و هم سرمنشأ انقلاب اسلامی در خرداد ۴۲ و سپس دهه فجر پیروزی انقلاب در ۱۳۵۷ بود، در آن روزها چند ابتکار جالب به روی صحنه رفت که بر دل می نشست و شایان تقدیر بود.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
پربحث ترین
 
 
   پایگاه های دیگر  
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما:09125391656 ::  پیوندها ::  نسخه موبایل:09124030118 ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اندیشه ها1389
طراحی و اجرا: خبرافزار